Pohár rozhlasu v lehké atletice

Jaro je tady a školní sportovní soutěže se přesouvají z hal na atletické dráhy. První významnou soutěží, které se naše škola každoročně účastní, je lehkoatletický Pohár rozhlasu. Pro Prahu 9 a 14 se opět konal na FZŠ Chodovická ve dnech 13. a 14.května 2013. Naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích. V pondělí se představili mladší žáci a starší žákyně. Největšího úspěchu dosáhli Sebastian Kilinger, který zvítězil ve skoku vysokém výkonem 145 cm a Kateřina Abtová, která ve vrhu koulí obsadila za Prahu 9 celkové 1-2. místo výkonem 794 cm. Mladší žáci měli dále oporu ve skoku dalekém, kde David Hes dosáhl na 418 cm. Celkově se starší žákyně i mladší žáci umístili v Praze 9 shodně na  3. místě. V úterý své výkony poměřili starší žáci, kteří obsadili v Praze 9 celkové 2 místo. Nejvíce se o toto umístění zasloužil Viktor Radič, který ve skoku vysokém získal 1. místo a zároveň tak výkonem 176 cm překonal školní rekord. Mladší žákyně obsadily celkové 3 místo. Nejsilnější disciplínou zde byl běh, kde Jana Novotná doběhla jako první na 60 m v čase 9 s a skok vysoký, kde reprezentovaly Tereza Typltová a Nikola Péčová. Již teď se těšíme na další ročník a doufáme, že sportovní výkony budou opět o něco lepší.