Ptáci na obzoru

Na začátku prosince proběhl ve škole vzdělávací program pro 5., 6. a 7. třídy, který se tentokráte věnoval nejen běžným, ale i méně obvyklým dravcům naší přírody. Děti tak měly možnost se seznámit s poštolkou, kání a také vzácnými sokolem a luňákem.

Lektoři byli zkušení a dokázali velmi poutavě vyprávět o všech svých ptačích chovancích a také o problémech, kterým musí v naší civilizované krajině čelit. Žáci tudíž získaly nové poznatky a navíc dostaly mnoho námětů k přemýšlení.

Možnost některé z ptáků si pohladit byla pro některé potěšením a pro některé výzvou k potlačení úsměvných předsudků (např. „ptáci přece klovou oči“).

Aneta Dopitová a Jana Kubcová