Obvodní kolo ve vybíjené 4.a 5.tříd

Ve čtvrtek 23.4. se 12 dívek a 12 chlapců ze 4. a 5. tříd zúčastnilo obvodního kola ve vybíjené. Všechny děti daly do zápasů vše a hrály jako o život. Kluci prošli celým turnajem bez jediného zaváhání, holčičky dvakrát škobrtly. Ve veliké konkurenci 20 týmů vybojovali dva nádherné poháry. Chlapci z 1. místa postoupili do celopražského kola, které se bude konat 19.5. ve Vršovicích. Dívky nestačily na tým Klánovic a skončily druhé.

Potlesk dětem patří nejen za skvělé sportovní výkony, ale především za jejich sportovní srdíčka a chování. Celý turnaj si všichni vzájemně fandili, hráli fair play a často přiznali i vybití, které rozhodčí přehlídnul, nebyli vulgární, poslouchali vzorně mě, i Jitku Kuchlerovou, která jela také jako doprovod, nezůstával po nich nepořádek, nehádali se s rozhodčimi…. Byla radost sledovat, jak nejen ve sportu máme nad některými školami navrch.

Díky za pomoc patří taky Jiřině Dlabačové, která se ujala role zdravotnice a trpělivě ovazovala všechny obouchané prstíky. Poslední obrovské díky patří do školní kuchyně a Pétě Cittové, že dětem zajistili i velice pozdní oběd. Byl to pro nás oběd slavnostní, týmový.Žádná jiná škola si neodvezla dva poháry. Jsem velice pyšná, že máme tak šikovné sportovce. Kompletní fotogalerii najdete na    http://zuzy13.rajce.idnes.cz/vybijena/ .

Zuzana Štočková