3.A a 3.B v ZOO Praha

V pátek 7.listopadu jsme se vypravili na výlet do ZOO Praha. Protože jsme očekávali velký nával, raději jsme objednali vlastní autobus. Cesta byla klidná, děti se těšily na zvířátka. Před ZOO už bylo spoustu dalších školních i předškolních tříd, takže jsme museli chvilku počkat, než jsme mohli vstoupit. Nejprve jsme se vydali k lachtanům, kde jsme využili laviček a při pohledu na hrající si lachtany jsme se nasvačili. Dále jsme navštívili tučňáky, které jsme viděli pouze uvnitř vzhledem k chladnějšímu počasí. Další naše kroky vedly směrem ke gorilám. Cestou jsme si prohlédli několik ptáků, těch menších i těch největších jako jsou orlosupi nebo pelikáni. Také jsme navštívili pavilon velkých želv, které už jsou také pěkně v teplíčku. Konečně jsme se přes malé opičky dostali až ke gorilám, kterým právě chystali svačinu. Viděli jsme tedy krmení celé gorilí rodinky. Potom jsme prošli kolem gepardů až do pavilonu šelem. Tady jsme kromě levharta obláčkového, tygra a dalších kočkovitých šelem viděli také spoustu různě velkých ještěrek a hadů. Děti velmi zaujala kůže, ze které se svlékl jeden z hadů. Od tohoto pavilonu jsme pokračovali kolem papoušků až k ledním medvědům. Byl tam pouze jeden, ale i jeho představení k pobavení úplně stačilo. Předvedl nám hned několik plaveckých stylů. Na závěr naší vycházky navštívily děti obchod se suvenýry, na který se těšily již od začátku. Nakoupily si drobné upomínkové předměty jako plyšáky, přívěsky se zvířátky apod. jako památku na návštěvu ZOO. Počasí nám přálo. Dětem se výlet moc líbil a už se těší na další návštěvu ZOO, aby si prohlédly její další část.

Třídní učitelky : Iveta Boušová a Andrea Drmotová