Zvýšený výskyt vší

Protože v poslední době se mezi dětmi začaly ve zvýšené míře vyskytovat vši, prosíme rodiče, aby do školy posílali pouze zkontrolované děti bez vší - ráno stačí jeden nezodpovědný rodič a v poledne může mít vši polovina třídy.

Přetiskujeme návod, který posíláme rodičům dětí:

Doporučení pro rodiče

Ve třídě se vyskytly vši u většího počtu dětí, proto Vás žádáme o dodržení následujících preventivních opatření:
1.      Zakoupit přípravek na hubení vší a hnid (v lékárně)
2.      Přípravek aplikovat
3.      Mokré vlasy i s aplikovaným přípravkem vyčesat nad vanou
4.      Pokud zjistíte výskyt vší, je třeba ošetřit přípravkem všechny členy rodiny, vyprat čepice, lůžkoviny a polštáře, plyšáky apod.
5.      Je třeba provádět kontrolu vlasů a zbylé hnidy pravidelně vyčesávat do doby odvšivení.

Zakupte, prosíme, přípravek v každém případě, protože vši nejsou na první pohled okem viditelné. Preventivním umytím ochráníte především své děti.

Pokud u dítěte ve škole najdeme vši, vyzveme rodiče k okamžitému vyzvednutí dítěte a zjednání nápravy.

Děkujeme za spolupráci.

Poznámka ředitele: Po obdržení informace o zvýšeném výskytu vší (o epidemii se rozhodně nejednalo) jsem okamžitě dohodl s učiteli opatření k zastavení jejich šíření - viz výše. Většina rodičů se školou vzorně spolupracuje a po upozornění dětem hlavy vyčistí (někteří méně ochotně, ale přesto také). Po konzultaci s hygienou znovu apeluji na rodiče, aby posílali do školy děti se zkontrolovanou hlavou a v případě upozornění provedli doma důkladnou očistu.
Onu zřejmě maminku, která pod smyšleným jménem obvolává mne a různé úřady s informací, že na škole je epidemie a škola s tím nic nedělá, bych prosil, aby pokud má velký problém, postupovala standardním způsobem, tedy pod vlastním jménem si ve škole domluvila schůzku, kde si problematiku a možnosti vyjasníme. Děkuji.