Školní družina – celoroční PROJEKT „PIRÁTI“

Letos jsme ve školní družině (2.C a část 2.A), vypluli jako PIRÁTI za pokladem kapitána Šilhavce. Máme 4 lodě s posádkami. Každý týden nás čekají 1-2 úkoly, za které získáváme perly, pár zlatých nebo jen chytneme dobrý vítr do plachet, co nás posune zas o něco blíž k cíli.
Září jsme začali tajným hlasováním a volbou 4 kapitánů, kteří si poté vybírali členy své posádky.  Vyráběli jsme své lodě a dali jim jména Bludný Holanďan, Zelený Krystal, Černá Perla a Křivá Noha. Zajistili si lodní zásoby u báby bylinkářky žijící v místním lese. Měnili peníze za pirátskou měnu ve  4 barvách posádek.
V říjnu, už na širém moři, jsme bojovali o svůj život s jinými piráty, potápěli se a hledali utopený poklad nebo se snažili vyluštěním hádanky vyhnat duchy, kteří nám obsadili naše lodě.
Listopad byl ve znamení nemocí. Povídali jsme si o nemocech, které nás mohou na moři postihnout a jak se některým z nich vyhnout prevencí. Jedna z nemocí nás inspirovala a my společně zakotvili u ostrova, kde bylo naším úkolem uloupit co nejvíce ovoce a zeleniny obsahující vitamín C. Vše se odehrávalo na tamním tržišti bedlivě hlídaného čtyřmi hlídači. A co že to bylo za nemoc??? Děti správně uhodly, že jsou to KURDĚJE.