2015/16 - projekt "olympiáda dětí a mládeže"

OLYMPIJSKÁ VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽ - VÍTĚZOVÉ 2. KOLA

OLYMPIJSKÁ VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽ ZNÁ SVOU PRVNÍ VÍTĚZKU

V týdnu od 4. do 8. 4. 2016 proběhlo 1. kolo naší nové soutěže k Olympiádě dětí a mládeže Vinoř 2016, do které se mohou zapojit všichni žáci školy.
1. otázka zněla:  Kolikáté hry letní olympiády se letos v brazilském městě Rio de Janeiro uskuteční?
Svůj lístek s odpovědí vhodilo do speciální krabice asi 20 dětí a správná odpověď zněla – 31. hry!
V pátek o velké přestávce byla vylosována Anička Fišerová z 5. C, která získala drobnou odměnu.  Výherkyni gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.
Již od pondělí 11. 4. 2016 odpovídejte na další otázku.
P. Cittová, E. Titěrová

V týdnu od 11. 4. do 15. 4. 2016 proběhlo 2. kolo naší soutěže k Olympiádě dětí a mládeže Vinoř 2016.
2. otázka zněla:   Kdy (rok) a kde (země) se konaly 1. novodobé olympijské hry?
Svůj lístek s odpovědí vhodilo do speciální krabice opět dost dětí, ale ne všechny odpovědi byly kompletní a správné. Správná odpověď zněla rok 1896, země Řecko.
V pátek o velké přestávce byli oceněni tentokrát 3 účastníci. Shodně to byly děti ze 4. A - Verča Ducháčová, Jesika Vrbovcová a Šimon Vyhnis. Všichni získali drobnou odměnu. Gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast. Vyplňujte ale své odpovědi pečlivěji!!!
Již od pondělí 18. 4. 2016 odpovídejte na další otázku.