VÁNOČNÍ TURNAJE BADMINTONOVÉHO KROUŽKU ZAKONČILY ROK 2015

Jako již tradičně každým rokem sešli se i letos v polovině prosince mladší i starší badmintonisté spolu se svými rodiči na Vánočním turnaji rodinných dvojic našeho školního badmintonového kroužku. A vzhledem k tomu, že dětí je v kroužku opravdu hodně, proběhly letos vánoční turnaje dokonce tři.

Jako první se ve středu 9. 12. 2015 sešli mírně pokročilí hráči z tréninkové skupiny B. A sešlo se jich opravdu hodně. V 16.00 bylo při slavnostním nástupu v tělocvičně vzorně ve sportovním a s raketou nastoupeno 25 párů složených vždy z jednoho z rodičů a jednoho malého badmintonisty.
Systém turnaje byl jednoduchý. Vzhledem k tak velkému počtu a omezeným časovým možnostem jsme sestavili 5 skupin po 5 párech. V tělocvičně máme 5 kurtů, a tak každá skupina odehrála všechny svoje zápasy na svém kurtu. Skupiny byly dle možností vyrovnané, tatínkové i maminky přišli s výbornou předvánoční sportovní náladou, děti předváděly to nejlepší, co se dosud na kroužku naučily. V tělocvičně zářil vánoční stromeček, na chodbě před tělocvičnou voněl čerstvý ovocný čaj ze školní jídelny, stoly se prohýbaly pod přinesenými vzorky vánočního cukroví. Kdo odehrál svůj 8 minutový zápas, mohl se s chutí posilnit na ten další. Každý pár si takto zahrál čtyřikrát.                                 V 18.15 bylo dobojováno, vrchní rozhodčí turnaje Evča Titěrová propočítala všechny dílčí výsledky a v 18.30 proběhl závěrečný slavnostní nástup a rozdělení cen.

Druhým v pořadí byl vánoční turnaj badmintonové skupiny A, kam chodí již trochu pokročilejší hráči, kteří se během roku zúčastňují oficiálních badmintonových turnajů. A tady už to byly výkony!!!! Netradičně v neděli 13. 12. 2015 se v 16.30 sešlo tentokrát 17 párů.  Na skupinový systém to není ideální počet, ale i s tím si vrchní rozhodčí poradila. Skupiny byly tentokrát čtyři. Jedna pouze tříčlenná, ale zato v ní bojovali mezi sebou naši nejzkušenější borci se svými tatínky. A žádné tričko nezůstalo rozhodně suché! Další dvě skupiny byly pětičlenné a jedna čtyřčlenná. Vrchní rozhodčí se opět povedlo dle možností výborně skupiny rozdělit, a tak byly zápasy většinou pěkně vyrovnané. Maminky se ukázaly jako velké bojovnice a tatínkové nedali samozřejmě žádný bod zadarmo. A děti jim hru rozhodně nekazily. Toto už jsou většinou zkušenější hráči a hráčky, a tak se občas stalo, že méně badmintonově zkušený rodič musel poslechnout!

Vítězové byli všichni, kdo si v předvánočním čase našli cestu za krásným sportem k nám do tělocvičny a udělali si chvilku pro své malé nadšené sportovce. Ti svým rodičům za odměnu zase ukázali, jaký pěkný, ale technicky velmi náročný sport si vybrali, a nechali je na vlastní kůži zkusit některé jeho nástrahy.
Všichni si tak odnesli příjemný zážitek a děti samozřejmě také diplom a několik drobných cen.

V rámci obou těchto turnajů jsme na dobrovolném příspěvku na zakoupení míčů na trénování dětí vybrali pěkných 4760 Kč, za které všem přispívajícím moc děkujeme. Část peněz (1700Kč) pošleme za náš kroužek na účet rodičů brněnské nadějné badmintonistky Martiny Havránkové, která je po těžké autonehodě z roku 2014 upoutána na vozík. Nyní podstupuje léčení a rodičům chybí několik desítek tisíc na zakoupení potřebných pomůcek a rehabilitačních programů. Připojíme se tak k celorepublikové badmintonové sbírce! Za 3060 Kč zakoupíme 9 tub péřových míčů (á 340Kč), které použijeme na krásných cca 10 tréninků.

Třetím v sérii našich turnajů byl mini vánoční turnaj našich nejmladších dětí, které v kroužku badmintonu začaly letos nebo loni. Tady se vše pomalu teprve učíme, s raketou a míčkem se postupně seznamujeme, a tak si děti vyzkoušely v pondělí 14. 12. 2015 v rámci poslední předvánoční hodiny svoje první zápasy zatím jen ve dvouhrách. Míček přes síť ještě tolikrát nepřeletí, a proto se hrálo jen na půlce kurtu. Několika přihlížejícím rodičům jsme předvedli, co už s raketou umíme, jak se správně drží, jak se vlastně naše badmintonové náčiní odborně nazývá. My badmintonisté totiž nemáme pálku a košíček, ale raketu a míček! Na závěr proběhl opět nástup a předání diplomů a malých milých drobností.

PŘEJEME VŠEM BADMINTONISTŮM A JEJICH RODINÁM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A V PONDĚLÍ 4. 1. 2016 SE TĚŠÍME SE VŠEMI DĚTMI NA VIDĚNOU NA TRÉNINKU!

Petra Cittová a Eva Titěrová, učitelky ZŠ Vinoř, trenérky badmintonu