Dva závěrečné turnaje zakončily letošní kroužek badmintonu

Ve školním roce 2012/13 jsme již po několikáté otevřeli pro naše žáky kroužek badmintonu, jehož členové jsou rozděleni podle věku i výkonnosti do 3 skupin. Celkem se jedná o cca 50 dětí, které se snaží naučit 1 – 3x týdně něco z badmintonového umění. Cesta to není vůbec jednoduchá a k vytouženému cíli je to pořádný kus cesty. Nástrahy nejrychlejšího raketového sportu nakonec zvládnou jen ti nejodolnější a nejvytrvalejší.

V pondělí 10. 6. a ve středu 12. 6. 2013 se sešli právě tito začínající hráči a hráčky, aby navzájem změřili své síly a předvedli své dovednosti na závěrečném turnaji sezóny. V pondělí to byli ti nejmladší, kteří trénují 1x týdně ve skupině C. Ve středu potom ti trochu starší, kteří už mají tréninky 2x týdně a trénují ve skupině B. Nejstarší a nejzkušenější badmintonisté ze skupiny A chodí trénovat až 3x týdně a pravidelně po celý rok jezdí na opravdové turnaje po celé republice. Ti už mají v tuto dobu zasloužené sportovní volno. Ale i mezi nimi se našli dobrovolníci, kteří nám přišli alespoň pomáhat.
Oba turnaje jsme odehráli ve skupinách, které byly rozděleny podle výkonnosti. Každý si zahrál několik zápasů a všichni podávali úžasné výkony. Medailisté si nakonec odnesli čokomedaili a všichni pěkné diplomy a drobnou cenu ve formě balíčku s dobrotami. Ale hlavně skvělé sportovní zážitky a snad i pocit, že celoroční trénink přináší své výsledky a rozhodně stojí za to!!!
Badmintonová sezóna našeho kroužku je tedy u konce!!!
Nám nezbývá než všem popřát krásné léto plné pohybu a sportu a těšit se na shledání v tělocvičně zase po prázdninách.
Za sk. A,B,C Martina Vacková, Eva Titěrová, Petra Cittová
Za sk. B Míša Blažková a Martina Doskočilová