DĚTI Z KROUŽKU BADMINTONU SBÍRAJÍ CENNÉ MEDAILE

V září 2015 jsme jako již tradičně s malým předstihem před ostatními kroužky zahájili v tom badmintonovém novou sezonu. Turnaje totiž nepočkají a ty badmintonové začínají hned v úvodu školního roku. I letos máme tři skupiny dětí rozdělených podle věku i pokročilosti.

Do nejmladší skupiny C jsme nabrali několik nových druháků a nyní je v této skupince 25 dětí. Učíme je základy našeho sportu, hodně se zdokonalují v běhání, skákání, práci se švihadlem, házení a samozřejmě postupně přidáváme i práci s raketou a míčkem. Činnost je to složitá, koordinačně náročná, ale děti jsou velmi učenlivé a snaživé. Také se bavíme o zásadách chování v tělocvičně, o fair play chování mezi sportovci apod.
Ve skupině B jsou již děti starší, několik druháků, třeťáků, čtvrťáků i pár páťáků. Tyto děti už badminton loni nebo předloni hrály a pokračují v úspěšně započaté práci. Chodí jich do této skupiny 25. Na kurtech se už docela vyznají, ale stále toho máme společně hodně a hodně před sebou! Trpělivost růže přináší!!!
To se nám potvrzuje právě u naší nejstarší skupiny A, kam chodí letos 20 dětí. Ti starší z nich (6. – 9. třída) již hrají badminton 5-7 let a teprve po této době jejich úžasná píle a dřina přináší postupně pěkné výsledky.
Adam Bhuiyan (již je na šestiletém gymnáziu, ale loni to byl náš sedmák) a Tomáš Panocha (9.B) si hned v září z prvního otevřeného turnaje v kat. do 17 let přivezli krásnou stříbrnou medaili ze čtyřhry. Skvělý začátek! Na konci října pak Adam vyhrál turnaj ve své kat. do 15 let, ze smíšené čtyřhry získal stříbro a ze čtyřhry chlapců potom ještě bronz.
Hned v říjnu se naše nejmladší družstvo v kategorii do 11 let (z naší ZŠ Vojta Brož 4.A, Matěj Blažek 4.A, Terka Myšičková 4.A a Pája Cittová 5.B) umístilo na turnaji 12 pražských družstev na 4. místě! Krásná práce našich benjamínků!
V listopadu vše vyvrcholilo Přeborem Prahy v kategorii do 13 let. Ve stejný den, kdy si naše tenisky vybojovaly další vítězství v soutěži ženských družstev Fed Cup, přivezli naši borci hned 5 medailí. Tu nejcennější – zlatou - získala Bára Březinová ze 6.B, která se stala Přebornicí Prahy ve dvouhře dívek a postoupila tak mezi nejlepší hráčky na Mistrovství České republiky. To proběhne v prosinci v Českém Krumlově a my budeme Báře držet moc a moc palce!!! Další kovy – bronzové - přivezli do Vinoře Bára Johnová s Bárou Březinovou (obě 6.B) ve čtyřhře dívek, David Bhuiyan (6.A) s Tomášem Paterou ve čtyřhře chlapců a Bára Březinová s Davidem Bhuiyanem ve smíšené čtyřhře. Velká gratulace všem.
A protože je badmintonová sezóna v plném proudu, doufáme, že i z dalších turnajů přivezou naši svěřenci a žáci naší školy další cenná umístění. DRŽÍME VŠEM PALCE!!!
Petra Cittová a Eva Titěrová, učitelky a trenérky badmintonu při ZŠ Praha - Vinoř