Týden jídel na přání

Letošní ankety o nejoblíbenější pokrm se zúčastnilo 238 respondentů, kterým děkujeme. Z vámi vybraných pokrmů jsme sestavili menu, které budeme vařit v týdnu od 5. června 2017 (v příloze).
Jaké pokrmy jsou letos nejoblíbenější?
Z polévek jednoznačně rajská a drůbeží vývar s těstovinovou zavářkou (nudle, písmenka, hvězdičky…), následuje gulášová. Ostatní polévky dosáhly nevýznamného počtu hlasů a převažují polévky zeleninové a luštěninové.
V kategorii hlavních chodů se o prvenství s téměř totožným množstvím hlasů dělí špagety s tomatovou omáčkou (boloňské), palačinky a smažený řízek. Následují také s podobným množstvím hlasů rajská omáčka, pizza, smažený sýr, pečené kuře. Další pokrmy jsou zastoupeny v nevýznamném počtu a převažují sladké pokrmy a pokrmy klasické české kuchyně.
V kolonce salát, moučník, dezert jako nejoblíbenější naši strávníci určili bezkonkurenčně zmrzlinu. Těší nás, že hodně dětí by volilo také čerstvé ovoce (jablko, pomeranč) nebo zeleninový salát (okurkový, šopský).
Z anketních lístků jsme vylosovali Terezku Horáčkovou z 3.A, Vojtu Brože z 5.A a Adámka Pulu z 1.C, kteří si mohou v kanceláři školní jídelny vyzvednout odměnu.
Rádi bychom touto cestou podělovali našim strávníkům, kteří práci kuchařů školní jídelny v rámci ankety ocenili pochvalou a poděkováním.

Veronika Dušková