Osmé třídy na Schola Pragensis

Ve čtvrtek 22. listopadu se obě osmé třídy zúčastnily veletrhu středních škol Schola Pragensis, který se každoročně koná v Kongresovém centru na Vyšehradě. Každá střední škola zde má svůj stánek, kde se můžete seznámit s jejich studijním programem. Mnoho škol zde i návštěvníky do své programu zapojuje. Takže si např. můžete zkusit chemické nebo fyzikální pokusy, nebo ochutnat jídlo, které připravily hotelové školy. Velkým lákadlem letos určitě byly 3D tiskárny. Středních škol je tu opravdu velké množství a jsou umístěny v několika patrech. Takže je lepší, aby tam šel žák už s nějakou představou, jaký typ střední školy ho zajímá. Žáci osmých tříd zatím nemusí naplno řešit, na jakou střední školu se vydají. Ale určitě jim to ukázalo, z jak dlouhého seznamu si můžou vybírat.