Zlatý Ámos - úspěch v soutěži

Paní učitelka Štočková vyhrála pražské kolo - gratulujeme. Články od dětí:

Jsme spolu 5 let a od začátku jsme věděli, že naše paní učitelka je úžasná. Tak nás napadlo přihlásit ji do ankety Zlatý Ámos. Rodiče řekli, že máme počkat, až budeme starší, abychom si vše lépe sami zařídili. Na začátku 5. třídy jsme museli sehnat 100 podpisů. Šlo to rychle. Potom Viktorka vyplnila přihlášku, Šárka napsala příběh o paní učitelce, Ondra jí vyfotil a vše se odeslalo. Na konci ledna nám došlo, že už se Ámos blíží a tak jsme začali nacvičovat pětiminutové divadýlko a byli jsme připraveni na různé otázky. Téma divadýlka vymyslel mladší syn paní učitelky, ale slova si vymýšlel každý sám. Paní učitelka nám pomáhala. Každou hodinu jsme vymysleli další kousek příběhu. Bylo to o televizních novinách TV (M)Úča , kde moderátor sděloval divákům, že žáci odhalili, že je jejich učitelka mimozemšťan, protože normální lidi by ten výkon nezvládli. Byla tam i reportérka v terénu, která se vyptávala jedné žákyně z 5. A, jak na to přišli. Zkoušeli jsme na začátku snad každé hodiny.

(Amálka, Ondra, Lůca, Anetka 5.A)

Zlatý Ámos je soutěž těch nejoblíbenějších učitelů a učitelek a naše (M)Úča se také do soutěže zapojila. Když v úterý odjeli na soutěž, tak jsme jim drželi i palce na nohou, protože máme (M)Úču moooooc rádi. Je prostě ta nej! Strávili jsme nad tím hodně času, aby vyhrála Ámose. Určitě to musel být pro ni, Amálku, Sofku i Štóču krásný zážitek, když vyhráli, že je nejlepší (M)Úča z celé Prahy.
( Bíňa, Kiki, Pulpoš, Kája 5.A)

Paní učitelku přihlásila Viky a její máma. Potom se muselo získat 100 podpisů. Podpisy se získaly asi za 3 dny. Potom paní učitelka zjistila, že s ní můžou jet pouze 3 děti. Vybrala Ondru, Amálku a Sofii. Ti potom nacvičovali představení. Určitě to pro ně musely být děsné nervy. Po představení při čekání na výsledky šli do muzea J.A. Komenského. Po muzeu šli zpět do Senátu PČR a čekali na vyhlášení. Dozvěděli se, že paní učitelka je první, to znamená, že naše paní učitelka je Zlatý Ámos Prahy.
(Ozzy, Šárka, Vojta, Íma 5.A)

Na soutěž jsme jeli 2.2. ráno. Celá třída nám fandila a držela palce. Většina nám posílala zprávy přes Whatsapp. Hodně nám to pomáhalo.
Na té soutěži bylo 12 učitelů a asi 8 porotců. Strašně jsme se báli. Než vyhlásili výsledky, šli jsme do muzea a na zmrzlinu. Kdybyste viděli, tu naši reakci, když řekli, že vyhrála Zuzana Štočková. Křičeli jsme jako blázni. Do dalšího kola už musí paní učitelka sama. Bude se konat 3.3. Jsme rádi, že ji máme.
( Sofie 5.A)