Vodní ptáci ve 4.- 6.ročníku

V pondělí 16.11. naši školu navštívila vzdělávací organizace Ornita se svým programem „Vodní ptáci“. Žáci 4., 5. a 6. tříd měli možnost shlédnout zajímavý program, který jim prostřednictvím prezentace představil vodní ptactvo, se kterým se mohou běžně sami setkat. Avšak největším zážitkem byli pro děti živí ptáci, konkrétně čáp bílý Čenda, husa divoká Gustav, kachna divoká Donald a kormorán velký. Žáci měli možnost si i kachnu pohladit a dotekem tak zjistit, jaké má peří, případně podrobně prozkoumat její plovací nohy. Také mohli shlédnout krmení kormorána a čápa. Na závěr děti dostaly tématické rozvrhy hodin a každá třída velký plakát s obrázky a popisky vodních ptáků. Podle ohlasů se dětem program líbil, takže je možné, že příští rok pozveme Ornitu znova, ale již s jiným tématem.

Aneta Dopitová