Matematické soutěže ve školním roce 2015/2016 na naší škole

O matematice se hrdě říká, že je královnou všech věd. A také se říká, že pokud určitý obor lidské činnosti nemá v sobě značný kus matematiky, pak tuto oblast nelze pojmenovat vědou. I na naší škole se výuce matematiky věnuje značná pozornost. V letošním roce jsme se zúčastnili matematické olympiády a Pythagoriády.

Matematická olympiáda
Úspěšní řešitelé školního kola:
5. ročník – Belant Vít, Habartová Kristýna, Míková Lenka, Pfaf Maxim, Vrbovcová Vanesa
6. ročník – Bartůšek Matěj, Beneš Adam (obvodního kola se pro nemoc nezúčastnil),
       Johnová Barbora, Raboch Vít
9. ročník – Divín Tomáš
Úspěšní řešitelé obvodního kola:
5. ročník – Belant Vít a Habartová Kristýna
6. ročník – Johnová Barbora získala 1. místo s plným počtem bodů,
       Bartůšek Matěj a Raboch Vít
9. ročník – Divín Tomáš
Pythagoriáda
Úspěšní řešitelé školního kola:
5. ročník – Belant Vít, Habartová Kristýna, Míková Lenka, Vrbovcová Vanesa
6. ročník – Bartůšek Matěj, Beneš Adam, Březinová Barbora, Veverová Eliška,
                  Železná Viktorie, Bláha Dominik a Fikartová Michaela
Úspěšní řešitelé obvodního kola:
5. ročník – Belant Vít a Habartová Kristýna získali 2. místo, Míková Lenka získala 3. místo
6. ročník – ze 43 účastníků obvodního kola byl Bartůšek Matěj 8. a Beneš Adam 13..
            Všem zúčastněným žákům blahopřejeme k pěkným výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy. V případě 6. a 9. ročníku naši žáci úspěšně obstáli i v konkurenci studentů víceletých gymnázií.
Ve Vinoři, 30.5.2016
 Mgr. Iva Křemenová, RNDr. Jitka Kubicová