Úspěch žáků 4.a 5.ročníku ve výtvarné soutěži

Bílé plus

Projekt Bílé plus vyhlásila Agrární komora Ministerstva zemědělství ČR na podporu zvýšení podílu mléka a mléčných výrobků v dětském jídelníčku. V rámci tohoto projektu byli vyzváni i učitelé a žáci 1. stupně naší školy k účasti ve výtvarné soutěži Mléčná farma. Zapojily se děti ze čtvrtých a pátých tříd a vytvořily velké obrazy zaplněné figurkami domácích zvířat, lidí, kteří o ně pečují, hospodářskými stavbami i pomocníky z oblasti techniky. Všechny práce byly pěkné a malované s velkým zaujetím.

V úvodních rozhovorech prokázaly děti řadu vědomostí z oblasti zdravé výživy. Mléko a výrobky z něj téměř všichni považují za důležité ve svém jídelníčku.

S napětím jsme čekali na vyhlášení výsledků, až konečně přišla zpráva, že se naše škola umístila na třetím místě a vyhráli jsme 3000 Kč na výtvarné potřeby a všichni zúčastnění dostali drobné dárky.
                                                                                  Adéla Kocmanová, učitelka