Návštěva 7. třídy v Botanické zahradě v Tróji

Ve středu 3.6. navštívila 7. třída Botanickou zahradu v Praze Tróji. Rostliny, o kterých jsme se učili v botanice v rámci přírodopisu, a které žáci znali doposud pouze z obrázků, si mohli prohlédnout (někdy i osahat a očichat) ve skutečnosti. Během komentované prohlídky ve skleníku Fata Morgana jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací. Např. že kořen baobabu dokáže nasát až 100 000 litrů vody, nebo že květ agáve může dosahovat výšky až několik metrů. Mohli jsme také vidět poslední kusy motýlů, jejichž výstava skončila přibližně před měsícem. Kromě skleníku jsme navštívili také venkovní expozici. Zde jsme mohli obdivovat japonskou zahradu, různé druhy jehličnanů a listnáčů a také záhonky s léčivkami a kořením. Počasí nám přálo, takže si žáci ve stínu košatých stromů užívali trochu té letní pohody, která je už za krátký čas čeká.

Aneta Dopitová