Autorské čtení Jiřího Dvořáka ve 4.A

Již po několikáté navštívil naší školu spisovatel Jiří Dvořák. Velmi milou a zábavnou formou si s dětmi povídal o knihách, o zvířatech, rostlinách i o tom, co to obnáší být spisovatelem.
Proč na akátu žijí mravenci, proč kopřiva žahá, proč cibule štípe do očí a proč musí mít kytky kořeny v zemi? Jaká byla první rostlina na světě, kdo vypěstoval sladký hrášek a je pravda, že nejdražší kávu na světě kakají cibetky?
Přečetl ukázky ze svých knih, odpověděl dětem na jejich dotazy a některými novinkami jim trošičku zamotal hlavu. Kromě nových vědomostí, legrace a „stopy bílého muže“, kterou za sebou zanechal, nás obohatil i o denní dávku vitamínů v podobě mandarinek za správné odpovědi na hádanky a opravdu krásný předvánoční zážitek. A abychom se maličko rozdělili, máme pro vás jednu z jeho hádanek, bohužel bez odměny.
„Kdepak, žádná čepička, je to sova maličká.“ Znáte odpověď? Jde o kulíška, nejmenší naši sovu.
Děti byly velice spokojené a přály si setkání i někdy v budoucnu, třeba při čtení nové knihy.