Vyučovací tandem „ Czech trip“

25.10. ve spolupráci s CIEE proběhl nový projekt Czech trip. Projekt proběhl ve 3.A s paní učitelkou Zuzanou Štočkovou a ve třídách 5.B a 5.A s paní učitelkou Slávkou Lupačovou.

3.A
Děti si na vlastní kůži zkusily, jak to vypadá a zní, když se někdo snaží mluvit cizím jazykem. Slyšely, jak legrační je čeština z úst Američanů a pochopily, že stejně mluví i oni. Půl hodiny kladly studentkám otázky česky a ve druhé části hodiny se role obrátily. Proběhlo i pár soutěží, kde děti s přehledem dokázaly, že jsou na tom s angličtinou přeci jen trochu lépe než přítomné slečny s češtinou.

5.A a 5.B
Rozdělili jsme se do skupinek a snažili se dvojjazyčně domluvit . My mluvili anglicky a američtí studenti to zkoušeli česky. Zjišťovali jsme o sobě základní informace a na mapě  hledali odkud kdo pochází. Na závěr první části jeden ze skupiny anglicky představil svého amerického studenta ostatním ve třídě a americký student česky představil jednoho ze své skupinky českých dětí. V druhé části potom soutěžily skupinky mezi sebou, která naučí svého „Američana“ více druhů ovoce, zeleniny a barev česky. Dvě hodiny uběhly jako voda a nikomu se nechtělo domů. Vyměnili jsme si adresy a ještě vzali americké studenty na oběd do školní jídelny.

Jsme rádi, že se naše škola připojila k 6 dalším školám a gymnáziím, kde tento projekt proběhl. Každý kontakt dětí s rodilými mluvčími je k nezaplacení. Domluvili jsme se  na pokračování naší spolupráce i do budoucna, tak se mají děti jistě na co těšit.

Slávka Lupačová, Zuzana Štočková