PTÁCI, HADI A DALŠÍ ŽIVOČICHOVÉ V NAŠÍ ŠKOLE

Za uplynulý týden měli naši žáci několik příležitostí seznámit se blíže s mnoha našimi i exotickými živočichy.
Nejprve se prvňáčci v programu „Tajemné sovy“ dozvěděli mnoho zajímavostí ze života těchto nočních ptáků a mohli také některé z nich vidět na vlastní oči.
Poté žáci zbylých ročníků v programu „Záchrana zvířat“ zjistili, jak můžeme mi lidé zvířata svou činností ohrozit, ale také jak jim poskytnout pomoc a buď je vrátit zpět do volné přírody nebo jim alespoň umožnit uzdravení a život v záchranné stanici.
A nakonec viděli žáci 7. A program „Jedovatí hadi světa“. Nebylo samozřejmě možné umožnit dětem kontakt s živými jedovatými hady, zato však viděli a mohli přímo do svých rukou vzít zástupce exotických užovek a také krajtu královskou. Bonbónkem na závěr pak bylo dětmi neočekávané setkání se zástupcem savců, tříměsíčním mládětem lva pustinného, který si získal všechny přítomné.