Běžkování v Praze, výlet 4.B, 13.2.2014

I přes nepříznivé sněhové podmínky této zimy jsme si s dětmi ze 4.B zajeli zaběžkovat na okruh do pražské Chuchle a využili tak program  pro školy s názvem :LYŽAŘSKÁ PRŮPRAVA S NÁCVIKEM ZÁKLADNÍCH LYŽAŘSKÝCH  DOVEDNOSTÍ. Instruktoři nám zapůjčili lyžařské vybavení, vysvětlili principy běžkování. Prakticky jsme si na běžkařském okruhu vyzkoušeli všemožné lyžařské styly, pády i přemety. I přesto, že někteří z nás stáli na běžkách poprvé, tak to  byl neopakující se zážitek plný sportovních výkonů. Soutěžili jsme ve dvojicích i ve štafetách. Závěrečný hromadný start jsme brali velmi vážně. Zpáteční cesta vlakem v 1. třídě pro nás všechny byla za odměnu. Doufáme, že si budeme moc příští rok tento výlet zopakovat.

Žáci 4.B a tř. učitelka Blanka Zemanová