Škola v přírodě III.A 20.- 23.5.2013

Na škole v přírodě byla 3.A v Kořenově od 20.5. do 23. 5. 2013. Protože ubytování jsme měli kousek od zastávky autobusu, cestovali jsme linkovým autobusem Praha - Harrachov.

Hned první den jsme podnikli výstup na rozhlednu Štěpánka a bylo jasné, že aktivitám se děti nebudou bránit. Druhý den jsme podnikli pod vedením pana Štejfa (správce penzionu) asi 9 km sjezd na raftech z Malé Skály, děcka byla nadšená. Počasí nám přálo, Jizera příjemně houpala. Potom následovala lukostřelba - opět zážitek, který většina dětí ještě neprožila.
Ve středu jsme se nechali vyvézt lanovkou na Čertovu horu, prohlédli jsme si skokanské můstky a následovala asi 10 km túra přes Mumlavské vodopády až do sklárny v Harrachově. Protože začalo pršet, pan správce nám nabídl vykoupání v krytém bazénu a relaxaci v solné jeskyni. To ocenily nejen děti, ale i paní učitelky.
Ve čtvrtek jsme odjížděli domů až po 16 hodině, děti si stihly ještě pohrát se zvířátky pana správce a rozloučit se s pěkným prostředím Kořenova lehčí procházkou. Myslím, že zážitků a nových poznatků bylo mnoho, a zároveň tento výlet symbolicky uzavřel nejmladší školní období.
Eva Henzlová