Ponožkový den

21. března je Světový den Downova syndromu, geneticky podmíněného onemocnění, které je způsobeno poruchou 21. chromozomu (ten je v případě Downova syndromu tvořen třemi místo dvou - páru chromozomů). Ponožkový den  má poukázat také na to, že i lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti. Letos je tento den věnovaný všem, kteří jsou jiní.

Dnes ráno si proto 337 dětí a učitelů z naší školy vzalo na každou nožku jinou ponožku. I naše škola se tak zapojila do aktivity Ponožkový den, která vznikla pro vyjádření podpory lidem s Downovým syndromem.

Kromě nejrůznějších aktivit ve třídách jsme uspořádali celoškolní soutěž, kdo uhádne, kolik lidí se do ponožkového dne v naší škole zapojilo. V odpovědní krabici se sešlo celkem 293 tipů, vítězný odhad předpokládal 339 zapojených „ponožkářů“.

Hlavní cenou byly (jak také jinak) ponožky :) .