7.A v parlamentu

V pátek 16. března se třída 7.A byla podívat v Poslanecké sněmovně České republiky. Prostory, o kterých jsme si povídali v Občanské výchově, tedy mohli vidět na vlastní oči. Exkurze byla zahájena krátkým videem, kde bylo žákům vysvětleno, jak Poslanecká sněmovna funguje. Poté jsme se odebrali do prostor Thunovského paláce. Během zajímavého výkladu se žáci dozvěděli vše o chodu sněmovny a o tom, kdo v současnosti v poslaneckých lavicích zasedá. Podívali jsme se i na galerii, odkud je výhled do zasedací místnosti. Naši poslanci bohužel zrovna nezasedali, takže se na ně budeme muset přijít podívat někdy jindy. Ale osobně jsme potkali bývalou ministryni školství a současnou poslankyni paní Kateřinu Valachovou. Žáci na otázky odpovídali správně a také se ptali na spoustu zajímavých věcí. Věřme tedy, že z nich jednou vyrostou zodpovědní občané.