Josefův Důl - ráj v Pekle

Ve středu téměř celá 1.A vyjela přes Jablonec a Smržovku autobusem a vlaky do Josefova Dolu. Po náročném výšlapu jsme se konečně ocitli nahoře v Pekle. Sněhu kolem bylo dost, bohužel však v poněkud vlhké verzi.
První den jsme strávili bobováním, koulováním a lezením v lanovém centru. Po splnění školních povinností jsme se vyřádili u kytary, pořádně jsme si zahulákali a zatančili si. Noc proběhla úplně v klidu, bez jediné slzičky.
Druhého dne se děti nemohly dočkat a tak byla cela chalupa vzhůru již před šestou hodinou ráno. Po snídani a trošce učení vyrazila polovina dětí na lyže a druhá na boby. Po obědě se skupiny vystřídaly.  Večer nás navštívil Vráťa z horské služby a udělal dětem krásnou názornou přednášku. Noc proběhla stejně jako první, bohužel i s brzkým vstáváním.
V pátek jsme se dopoledne balili, dokončili připravené učení a po obědě se odměnili pohárem v hotelu Peklo.
Jediné, čeho jsme litovali bylo to, že jsme nejeli na celých 5 dní. Jsou to šikovní lyžníci, samostatné osůbky a na svahu dokonce nejhodnější lumpíci na světě.  Tři dny utekly jako voda. Děti byly úžasné a všem nám spolu bylo moc dobře. V létě jedeme zase. Už víme, že Peklo je náš ráj.