VII. TŘÍDA V KROKODÝLÍ ZOO

Ve středu 27. 1. žáci sedmé třídy navštívili krokodýlí zoo v Praze – Holešovicích. Na relativně malém prostoru zde chovají desítky druhů krokodýlů, aligátorů a kajmanů. Žáci se dozvěděli spoustu nových zajímavých informací. Věděli jste např. jakého věku se krokodýli dožívají? (asi 80 až 100 let) Nebo, že na Floridě chovají aligátory jako domácí mazlíčky nebo na hlídání majetku? A co se vlastně stane, když krokodýlovi vypadne zub? (opět doroste a může dorůst až 70x). Na závěr nám bylo předvedeno krmení krokodýlů. Některým žákům se až tajil dech, když krokodýl vyskakoval tak vysoko, že málem chytnul za ruku i slečnu ošetřovatelku. Tito plazi, kteří se dělili o svět již s dinosaury, stále vzbuzují u lidí velký zájem a údiv. Tak zase někdy příště se budeme těšit na další návštěvu ve světě těchto krásných plazů.