VESELÝ TÝDEN V 2. A

V týdnu od 10. do 14. března proběhl v naší třídě VESELÝ TÝDEN.

V pondělí jsme měli ČEPICOVÝ DEN aneb kdo má i pod čepicí. Děti pracovaly ve skupinách a snažily se přijít na rébusy a zajímavé slovní úlohy. V českém jazyce děti zachraňovaly princeznu ze zajetí čaroděje tím, že postavily žebřík pomocí dobře vyplněných slov.

V úterý jsme se připojili k družině a i ve třídě jsme si užili den plný masek a zábavy. Děti závodily v tom, která skupina zná více pohádek s čerty. Ve skupinách děti popisovaly pana Hejkala, kterého nakonec také kreslily.

Ve středu jsme měli SPORTOVNÍ DEN. Děti musely odpovídat ve skupinách na 60 otázek z různých oblastí - matematiky, českého jazyka, prvouky, angličtiny i všeobecných znalostí. Aby se děti dostaly k otázce, musely překonat různorodé překážky. Tento den jste mohli v naší třídě potkat karatisty, běžce, fotbalisty, hokejisty, cyklisty i jiné sportovce.

Ve čtvrtek jsme si užili DEN S POHÁDKOU. Děti si přinesly do školy svou oblíbenou pohádkovou knížku, ve skupinách kreslily obrázkovou osnovu známých pohádek a si po vzoru pejska a kočičky upekly dort. Ten náš má tři patra.

V pátek jsme měli KOČIČÍ DEN. V naší třídě probíhá projekt KOČIČÍ ZAHRADA, který má za cíl prevenci psychopatologických jevů. Tento den jsme měli již druhou lekci, kterou jsme trávili ve společnosti koček.  Tentokrát na téma zvědavost. A že jsem hodně zvědaví, jsme zjistili všichni. Jen si musíme pamatovat, že některá zvědavost nám může dostat do potíží a ne vždy je rychlá cesta ke štěstí tou pravou cestou.

Třídní učitelka: Andrea Drmotová