3.B jarní petřín

Ve středu 2.dubna se třída 3.B vypravila na výlet na Petřín. Z Vinoře jsme vyrazili chvilku po osmé směrem na Palmovku. Cesta byla trochu dobrodružná. Praha byla jako každé ráno ucpaná, a když se cesta uvolnila, snažil se řidič dohnat, co se dalo. Na Palmovce jsme přestoupili na tramvaj, která nás dovezla k lanovce na Petřín. Lanovka se právě chystala k odjezdu, tak jsme rychle nastoupili a už jsme stoupali k Petřínské rozhledně. Děti byly překvapené, že cesta trvala jen malou chvilku a zaujalo je, jak se vagony uprostřed trasy míjí. Nahoře jsme na lavičkách v parku  vydatně posvačily. Pak už nás čekalo zrcadlové bludiště, kde děti občas narazily do zrcadla, když hledaly správnou cestu. Do zrcadlového sálu se nakonec dostali všichni. A tam teprve začala ta správná legrace. Děti chodily od zrcadla k zrcadlu. Někde byly malé, někde dlouhé, někde široké s krátkýma nohama, někde měli obrovské hlavy nebo dlouhá chodidla, dlouhé prsty na rukou nebo nohy do vlnovky. Několik minut se ozýval obrovský smích a volání: „pojďte se podívat sem“. Zrcadlové bludiště opouštěli všichni ve velmi dobré náladě natěšeni na další zážitek v podobě „Petřínské Eiffelovky“, jak pojmenovalo rozhlednu jedno z dětí. Všech 22 dětí i jejich dospělí doprovod zdolal 299 schodů na horní ochoz. Několik minut jsme se rozhlíželi po okolí. Viděli jsme Hradčany, Karlův most, Vyšehrad a další známá místa. Vzdálenější místa byla bohužel schována v mlze, ale to nikomu nevadilo. Cesta dolů ze schodů byla pro děti trochu horší, ale zvládli ji všichni. Pak už následoval jen nákup suvenýrů a s rozhlednou jsme se rozloučili. Z Petřína jsme šli jsme pěšky cestičkami, které se kroutily chvilku doprava, chvilku doleva. Nakonec jsme si našli místečko na trávníku a udělali si odpočinkový piknik, při kterém děti dojedly všechno, co si s sebou přinesly. No a už nás čekala jen cesta zpět, která se trochu protáhla, protože nám ujel autobus, jak se říká „přímo před nosem“ Ale všechno dobře dopadlo a všichni se těšíme na další společný výlet Prahou.

Boušovi   a 3.B